Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh żegnają się z US Open! Polsko-tajwańska para uległa w ćwierćfinale włoskiej parze Vavassori/Errani i przegrała spotkanie 3:6, 4:6.

Trudno było wskazać jednoznacznego faworyta tego starcia, a mecz zaczął się wyrównanie. W 4. gemie przy stanie 2:1 dla Włochów zdobyli oni przełamanie. Jak się okazało był to kluczowy moment tego seta. Dalej obie pary się nie myliły przy swoich serwach, ale to Vavassori i Errani utrzymywali przewagę. Przy stanie 5:3 wygrali ona gema do zera i objęli prowadzenie (3:6).

W drugim secie Polak i Tajwanka zostali przełamani na starcie oraz przegrali kolejnego gema (0:2), ale udało się odpowiedzieć tym samym (2:2). Z tym, że wtedy Włosi przełamali po raz kolejny i wyszli na dwugemowe prowadzenie (2:4). Jak się okazało, nie stracili tej przewagi już do końca. Gdy Zieliński i Hsieh zbliżyli się na 4:5, rywale odpowiedzieli wygranym gemem do zera i to oni awansowali do półfinału US Open (4:6).

Jan Zieliński / Su-Wei Hsieh – Andrea Vavassori / Sara Errani 3:6, 4:6