Hubert Hurkacz ze zwycięstwem w 1. rundzie US Open! Polak na inaugurację pokonał 3:0 (6:3, 7:6(4), 7:6(3)) Kazacha Timofieja Skatowa i awansował dalej!

Niezbyt udanie rozpoczął US Open dla reprezentantów Polski. W poniedziałek z turniejem pożegnał się debiutujący Maks Kaśnikowski, ale także Magda Linette i Magdalena Fręch. Dziś do gry przystąpiła najbardziej doświadczona dwójka: Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz, który na początek mierzył się z Timofiejem Skatowem.

Mecz załączał się równo z obu stron (2:2). Przy prowadzeniu 3:2 i grze na przewagi Polak zdobył pierwsze przełamanie (4:2). Jak się okazało było ono kluczowe dla losów tego seta, bo dalej obaj tenisiści szli gem za gem. Przy prowadzeniu 3:5 Wrocławianin wykorzystał piłkę setową za drugą próbą i wyszedł na prowadzenie (6:3).

Druga partia zaczęła się podobnie. Pierwszy serwował Kazach, ale Hurkacz nie dawał się przełamać (4:4). Wtedy Hubert zdobył przełamanie i po raz objął prowadzenie (5:4). Skatow odpowiedział przełamaniem i wygranym gemem przy swoim podaniu (5:6), ale na szczęście Polak doprowadził do tie-breaku. W tym górą był nasz reprezentant i podwyższył przewagę w całym meczu! 7:6(4)

Przed trzecim setem Hurkacz poprosił o przerwę medyczną ze względu na problem z prawą dłonią, ale po chwili wznowiono grę. W piątym gemie Polak stracił podanie, ale po chwili zaliczył przełamanie powrotne (3:3). Dalej obaj zawodnicy nie mylili się przy swoich serwach, co oznaczało tie-breaka. Hubert wygrał go pewnie 7:3 i przypieczętował swój awans do kolejnej rundy! 7:6(3)

Hubert Hurkacz – Timofiej Skatow 3:0 (6:3, 7:6 (4), 7:6(3)