Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali z Portugalczykami Nuno Borgesem i Francisco Cabralem 6:7, 4:6 i odpadli w 1/16 finału US Open.

W pierwszym secie obie pary pilnowały swoich podań. Żaden tenisista nie stracił przy swoim serwisie więcej niż dwóch punktów, co oznaczało brak jakichkolwiek szans na przełamanie. Ostatecznie więc po około 30 minutach o losach seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim jedno i jedyne mini przełamanie zdobyli Borges i Cabral, dzięki któremu wygrali pierwszego seta 7:6.

Druga partia miała podobny przebieg, co pierwsza. Przez pierwsze swoje cztery gemy serwisowe Zieliński i Nys stracili zaledwie jeden punkt, jednak nagle w dziewiątym gemie drugiego seta przegrywali przy swoim podaniu aż 0:40. Obronili dwa break pointy, jednak trzeciego już nie byli w stanie i Portugalczycy wyszli na prowadzenie 5:4. Po chwili wygrali swoje podanie i to oni cieszyli się z awansu do 1/8 finału.

Zielińskiemu i Nysowi pozostaje więc walka w turnieju mikstowym. Obaj bowiem wygrali pierwsze swoje spotkania i dzisiaj powalczą o awans do ćwierćfinału.