Jan Zieliński awansował do ćwierćfinału miksta podczas wielkoszlemowego US Open. Polak po raz kolejny notuje bardzo dobre występy w parze z Su-Wei Hsieh.

Zieliński i Hsieh wygrali turniej mikstów podczas Wimbledonu. Przy okazji następnego Wielkiego Szlema postanowili po raz kolejny połączyć siły, by powalczyć o tytuł w US Open. W pierwszym meczu spisali się bardzo dobrze i wyeliminowali parę Eikeri/Gonzalez. Natomiast dziś po zaciętym meczu pokonali Meksykanów: Giulianę Olmos i Santiago Gonzaleza.

W pierwszym secie Polak i Tajka szybko przełamali rywali, ale niestety po chwili Olmos i Gonzalez odpowiedzieli tym samym. Następnie oglądaliśmy grę gem za gem aż do stanu 5:5. Wtedy to nastąpiło niezwykle cenne przełamanie na korzyść zawodników z Meksyku. Olmos/Gonzalez w 12 gemie mieli dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystali, dzięki czemu o losach pierwszej partii decydował tie-break. Tam Giulianie i Santiago wystarczyła już pierwsza piłka setowa.

Hsieh i Zieliński nie mogli sobie pozwolić na więcej wpadek i w drugim secie mocno pilnowali własnego podania. W 7 gemie polsko-tajskiej parze udało się wykorzystać break pointa i wyjść na prowadzenie 4:3. Set mógł zakończyć się wynikiem 6:3, ale Janek i Su-Wei nie wykorzystali piłek setowych przy serwisie rywali. Natomiast takiego problemu nie mieli przy własnym podaniu i doprowadzili do trzeciej partii, czyli super tie-breaka. W decydującej rozgrywce mikst Zieliński/Hsieh wypracował sobie przewagę (6:3), a następnie ją utrzymywał i po ciężkim meczu awansował do ćwierćfinału US Open!

1/8 finału US Open:

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh – Santiago Gonzalez/Giuliana Olmos 6:7(4), 6:4, 10:6

Niestety w US Open nie zobaczymy już meczu deblowego z udziałem Biało-Czerwonych. W nocy polskiego czasu z rywalizacji odpadły Alicja Rosolska oraz Magda Linette. Rosolska, która grała w parze z Amerykanką Catherine Harrison, nie miała łatwego losowania. Polsko-amerykański debel uległ rozstawionym z jedynką: Nowozelandce Erin Routliffe i Kanadyjce Gabrieli Dąbrowski wynikiem 5:7, 4:6. Natomiast Magda Linette i Amerykanka Peyton Stearns po dwugodzinnym, trzysetowym meczu musiały uznać wyższość Francuzki Kristiny Mladenovic i Chinki Shuai Zhang. Rywalki wygrały mecz rezultatem 6:2,4:6, 6:3.