Dwie reprezentantki Polski awansowały do 2. rundy debla na US Open w Nowym Jorku! Alicja Rosolska i Amerykanka Catherine Harrison pokonały ukraińsko-włoską parą Anhelina Kalinina – Martina Trevisan. W kolejnej rundzie zagrają także Magda Linette i Peyton Spears (USA), które wyeliminowały Rosjanki Janę Sizikową i Anastazję Potapową.

Późnym wieczorem polskiego czasu do gry przystąpiła Alicja Rosolska i jej partnerka ze Stanów Zjednoczonych. Choć już na początek zostały przełamane, chwilę później odpowiedziały tym samym. Set był długo wyrównany, ale przy stanie 5:5 Polka i Amerykanka dały się znowu przełamać, a w kolejnym gemie rywalki zamknęły seta (5:7).

Druga partia także nie układała się najlepiej dla polskiej tenisistki i jej partnerki. Wydawało się, że po trzech przełamaniach przy stanie 4:5 rywalki niedługo zamkną to spotkanie, ale Rosolska i Harrison wyrównały, a następnie doprowadziły do tie-breaka. Dzięki niesamowitej walce udało im się obronić aż 6 piłek meczowych i przechylić szalę na swoją korzyść (11:9).

Taki obrót spraw wyraźnie zaskoczył i poddenerwował Kalininę i Trevisan, które chwilę wcześniej miały liczne okazje, aby rozstrzygnąć losy spotkania. Będący na fali polsko-amerykański duet dwukrotnie przełamał już na początek, a następnie w siódmym gemie (5:2). Pomimo straty podania w następnym gemie Rosolska i Harrison zamknęły seta i to one po zaciętym boju zasłużenie awansowały dalej (6:3).

Linette i Stearns lepsze od Rosjanek!

Spotkanie zaczęło się lepiej dla Potapowej i Sizikowej, które po przełamaniu prowadziły 4:2. Przy stanie 3:5 dla rywalek Polka i Amerykanka obroniły piłkę setową, a następnie same przełamały i doprowadziły do remisu (5:5). Linette i jej partnerka poszły za ciosem wygrywając kolejne dwa gemy i to one otworzyły wynik spotkania (7:5).

Kolejną partię lepiej zaczęły Polka i Amerykanka (2:1). Rosjanki jednak się nie poddawały i szybko odrobiły straty dzięki dwóm przełamaniem (3:5). W dziewiątym gemie rywalki za trzecią próbą zamknęły seta i doprowadziły do remisu (3:6).

W trzecim secie Rosjanki szybko przełamały i wygrały gema, ale Linette i jej partnerka szybko odrobiły straty (2:2). Przy stanie po 3 polsko-ameykańska para wyszła na prowadzenie, które następnie podwyższyła po przełamaniu (5:3). Chwilę później Magda i Peyton zamknęły seta przypieczętowując swój awans do kolejnej rundy.

Wyniki spotkań 1. rundy debla:

Magda Linette, Peyton Stearns (Polska, USA) – Jana Sizikowa, Anastazja Potapowa (Rosja) 7:5, 3:6, 6:3

Alicja Rosolska, Catherine Harrison (Polska, USA) – Anhelina Kalinina, Martina Trevisan (Ukraina, Włochy) 5:7, 7:6 (11-9), 6:3