Kamil Majchrzak pokonał Amerykanina Michaela Zhenga 2:1 (6:3, 6:7, 7:5) i awansował do drugiej rundy kwalifikacji do wielkoszlemowego US Open.

Polak bardzo dobrze wszedł w to spotkanie. Przełamał Amerykanina już w drugim gemie i po kilku minutach prowadził 3:0. Później, nie bez problemów, jednak Zheng zaczął już wygrywać swoje gemy serwisowe. Na szczęście Polak miał przewagę przełamania z początku partii i po 32 minutach zamknął pierwszego seta.

W drugiej partii to Polak został przełamany przez Amerykanina już na początku, przez co przeciwnik prowadził aż 4:1. Nasz reprezentant odrobił jednak stratę i na tablicy wyników było 5:5. Chwilę później Majchrzak zdołał nawet przełamać rywala i serwował na wygranie tego spotkania. Niestety słabsza dyspozycja Polaka, dała przeciwnikowi dwie szanse break pointowe, które Zheng wykorzystał. Rozpoczął się więc tie-break, który był równie wyrównany jak cała partia. Ostatecznie wynikiem 7:5 zwyciężył w nim Amerykanin i wyrównał stan spotkania na 1:1.

Decydujący był więc trzeci set. Przy stanie 4:5 (ze strony Polaka) Zheng serwował, by wygrać to spotkanie. Majchrzak jednak nie zamierzał ułatwiać tego rywalowi. Przełamał go, wykorzystując czwartego break pointa i wyrównał na 5:5. Później wygrał dwa kolejne gemy, w tym jeden przy serwisie Amerykanina i awansował do kolejnej fazy eliminacji. Jego następnym rywalem będzie Kolumbijczyk Daniel Elahi Galan.