W 9. Serii ORLEN Superligi Kobiet, KPR Kobierzyce uległ przed własną publicznością  KGHM Zagłębiem Lubin 24:37 (13:17)

 

– Zagłębie to zespół, który znamy bardzo dobrze. Prezentuje równą formę co sezon i zawsze jest kandydatem do mistrzostwa. Musimy pracować jako kolektyw w defensywie, bazując na sile i doświadczeniu. Kluczem do zwycięstwa będzie wyprowadzanie szybkich i skutecznych kontrataków. Myślę, że wyciągnęłyśmy wnioski po ubiegłotygodniowej porażce w Lublinie. Popełniłyśmy za dużo błędów w tamtym spotkaniu, a wiele problemów przysporzyła agresywna i twarda obrona MKS-u. W tego typu starciach trzeba trzymać kontakt, ponieważ odrabianie kilku bramkowej straty jest niezwykle trudne. Takie pojedynki wiele uczą i pomagają lepiej się przygotować na kolejny mecz z wymagającym przeciwnikiem – tak przed derbami mówiła rozgrywająca Kobierzyc Oliwia Domagalska.

 

Dobrze w mecz weszły gospodynie, bo już w 36 sekundzie otworzyły wynik. W 4 minucie Zagłębie dorowadziło do pierwszego remisu 2:2

Kilka minut później, po przechwycie piłki i szybkiej kontrze miejscowe wysunęły się na dwubramkowe prowadzenie. Dopiero  po 16 minutach Zagłębie wyrównało na 8:8

Od 23 minuty boisko przejęły przyjezdne i nie oddały go aż do przerwy.

Drugą odsłonę spotkania dobrze zaczęły kobierzyczanki  jednak kiedy grały w osłabieniu, Zagłębie wykorzystało sytuację i podniosło wynik na 19:15.

W 18 minucie na zegarze było już 30:18 dla Lubina. Do końca meczu gospodynie próbowały zbliżyć się na kilka bramek, ale bezskutecznie.

Drużyna przyjezdna utrzymała przewagę i spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia.

 

Najwięcej bramek dla KPR: Katarzyna Cygan 6, Magdalena Drażyk 5, Zorica Despodovska 4

dla Zagłębia: Karolina Kochaniak-Sala 7, Kinga Grzyb 6, Adrianna Górna 6

 

MVP spotkania została Katarzyna Cygan z KPR Kobierzyce.

 

Po dzisiejszym spotkaniu Zagłębie Lubin zajmuje 1 miejsce w tabeli z 30 punktami na koncie i bez żadnej porażki.  Kobierzyce natomiast uplasowały się na 3 pozycji z dorobkiem 21 oczek i dwiema przegranymi.