Dzisiaj – 29.10 odbył się mecz 13 kolejki PKO BP EKSTRAKLASY pomiędzy Widzewem Łódź, a Rakowem Częstochowa.

Obie drużyny grały w osłabieniu. W Widzewie zabrakło Bartłomieja Pawłowskiego i Sebastiana Kerka. Drużyna gospodarzy grała bez kontuzjowanego kapitana Zorana Arsenica. Łodzianie mieli dłuższą przerwę w grze, natomiast Raków nie zdążył wypocząć od ostatniego, czwartkowego meczu z portugalskim Sportingiem (1:1).

Na 10 dotychczasowych spotkań obu zespołów w Ekstraklasie, łodzianie wygrali 6 z nich. Dzisiejsze skończyło się remisem.
Na trybunach było gorąco od samego początku. Jak wiadomo kibice obu drużyn nie aspirują do zostania przyjaciółmi, co dało się usłyszeć nawet podczas transmisji w tv.
Już w 2 minucie spotkania Żyro, po wrzutce Milosa trafił do bramki gospodarzy i Widzew prowadził 1:0. W 13 minucie pozostawiony bez opieki Nowak próbował zagrozić gościom, ale skończyło się tylko rzutem rożnym, a piłka przeleciała obok bramki Ravasa. Kiedy akcja przeniosła się na stronę łodzian, Crnac nie trafił w światło bramki i goście mogli na chwilę odetchnąć. Na koniec pierwszej połowy Widzewiakom udało się spowolnić dość groźną akcję Bartosza Nowaka. Pomimo tego, że Raków zaliczył więcej celnych podań i częściej był w posiadaniu piłki, do szatni zszedł przegrywając 0:1.
Po przerwie Kun strzelił w okienko Rakowa, ale Kovacevic przepchnął piłkę nad bramką. Gdyby nawet jej nie wybił to gol nie byłby zaliczony ze względu na wcześniejsze zagranie ręką. W 52 minucie trzeba było zatrzymać mecz z powodu odpalonych rac. Po tej nieplanowanej przerwie trener gości zmienił Terpiłowskiego na Sancheza i Kuna na Alvareza. 2 minuty później Silva pokonał bramkarza Widzewa i wyrównał wynik na 1:1 i tak już pozostało do końca meczu.
Po dzisiejszym spotkaniu Raków Częstochowa zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 23. punktów, a Widzew Łódź plasuje się na miejscu 12 z 15 oczkami.
Żółte kartki: Shehu, Cebula, Hanousek