Siostry Wiktoria i Daria Pikulik w madisonie oraz Mateusz Rudyk w sprincie zajęli czwarte lokaty na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym. Biało-Czerwoni zafundowali nam wiele emocji, a do medalu zabrakło naprawdę niewiele.

Najwięcej działo się w madisonie. Wiktoria i Daria Pikulik rozpoczęły wyścig od zdobycia 3. punktów na pierwszym finiszu. Chwilę później do swojego dorobku dołożyły kolejny punkcik. Później niestety przez dłuższy czas nie udawało się im być w czołówce. Na 50. okrążeń do końca Polki zaatakowały i wygrały finisz, zgarniając 5 punktów. Siostry Pikulik jechały bardzo mądrze, trzymając się czołówki i szukając kolejnych okazji do powiększenia swojego dorobku. To Polkom się udawało. Przed ostatnim, podwójnie punktowanym finiszem Biało-Czerwone znajdowały się na medalowej pozycji z 17. oczkami. Francuzki próbowały nadrobić okrążenie, ale nie dały rady, nie brakowało też kraks. Gdy rozpędzonym zawodniczkom zostały 2. okrążenia do mety, wyścig został zneutralizowany. Decyzją sędziów po wznowieniu rywalizacji kolarki miały przejechać jeszcze 9. okrążeń. Polki nie straciły determinacji by powalczyć o medal i na mecie zameldowały się jako trzecie. Niestety pierwsze były Francuzki, które “zepchnęły” Darię i Wiktorię Pikulik z podium. Polki zdobyły o punkt mniej…

Czołówka madisonu kobiet:
1. Wielka Brytania – 28pkt
2. Australia – 25pkt
3. Francja – 22pkt
4. Polska – 21pkt
5. Włochy – 14pkt

Blisko medalu w sprincie był także Mateusz Rudyk. Polak w sesji przedpołudniowej w półfinale zmierzył się z Nicholasem Paulem. Najlepszy polski sprinter przegrał tę rywalizację 0:2. Wciąż jednak mogliśmy zobaczyć go na podium Mistrzostw Świata. Jack Carlin przegrał półfinał z Harrym Lavreysenem również 0:2 i to on był rywalem Rudyka w walce o brązowy krążek. Pierwszy wyścig nie poszedł po myśli Polaka. Liczyliśmy jednak na poprawę w drugim, który odbył się tuż po madisonie pań. Nie były to niestety szczęśliwe minuty dla polskich kibiców. Po wyrównanej walce Mateusz uległ Carlinowi po raz drugi i on także zajął pechową, czwartą lokatę.

Pozostali reprezentanci Polski spisali się słabiej. Kacper Majewski zajął 21. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, natomiast Paulina Petri i Nikola Sibiak uplasowały się na dalekich lokatach w sprincie.