Podczas kilku ostatnich dni odbyły się dwie imprezy triathlonowe. Ironman Floryda, w których brała udział czwórka Polaków: Kacper Stępniak, Piotr Ławicki, Miłosz Sowicki wśród mężczyzn i Alicja Pyszka-Baran wśród pań oraz Puchar Afryki z Roksaną Słupek.

Ironman Florida:
Podczas tych zawodów polscy sportowcy walczyli nie tylko o medale, ale o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata na Hawajach za osiągnięcie 3 najlepszych pozycji wśród męskiej rywalizacji, jak i kobiecej.

Od początku w czołówce trzymał się Kacper Stępniak, kończąc pływanie w czasie 50:39. Również dobry odcinek kolarski, w którym Polak trzymał się w najszybszej, 6-osobowej grupie, spowodował, że o ostatecznych wynikach musiał zdecydować bieg. Tutaj odpadł jego rywal, Dietiev. Przez uraz stopy wyraźnie osłabł. Świetny bieg Kacpra pozwolił mu zakończyć tę rywalizację na 2. miejscu w czasie 7:42.03, czyli wynikiem jedynie o sekundę gorszym od rekordu Polski Roberta Wilkowieckiego w swoim jedynie drugim starcie na tym dystansie. Ten wynik zapewnił również Stępniakowi awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Ironmanie.

Na pochwały również zasługuje Piotr Ławicki, który mocnym biegiem nadrobił straty poniesione w pływaniu. Ostatecznie skończył swój udział na 10. pozycji z czasem 7:58.45.
Pozostali Polacy, czyli Miłosz Sowicki oraz jedyna polska uczestniczka tej imprezy wśród Pań – Alicja Pyszka-Baran zeszli z trasy przed metą.

W zawodach zwyciężył Rudy von Berg.

Puchar Afryki – Les Bergen du Lac-Tunis:
Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do rywalizacji wróciła Roksana Słupek i od razu zachwyciła.

Zawody odbyły się na dystansie 750m pływania, 22,8 km na rowerze oraz 5 km biegu.

Po pływaniu Polka już zajmowała pozycję lidera, lecz rywalki były blisko za nią. Po kolarstwie nie było tak dobrze. Roksana przejechała ją najgorzej z czołówki i spadła za Niemkę Katherine Müller. Na szczęście błyskawiczny bieg, gdzie jako jedyna zawodniczka zeszła poniżej 19 minut, zapewnił jej zwycięstwo w Pucharze Afryki z przewagą blisko pół sekundy nad drugą Katherine.