Magdalena Fręch rozegrała dziś pierwsze spotkanie na kortach wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka mierzyła się z rozstawioną z numerem szóstym Ons Jabeur. Biało-czerwona tenisistka poległa w meczu z Tunezyjką 0:2 i tym samym odpadła z turnieju.

W inauguracyjnym secie Fręch została przełamana przez Jabeur w piątym gemie i nie potrafiła odrobić tej straty już do końca partii. Ponadto w końcówce rywalka jeszcze raz była lepsza przy podaniu Polki. Tym samym zaowocowało to prowadzeniem tunezyjskiej zawodniczki 1:0.

Początek drugiego seta nie należał do Fręch, która przegrała serwis już przy swoim pierwszym podaniu. Zdołała odrobić tę stratę i w piątym gemie to ona była górą nad rywalką, doprowadzając do wyrównania. Niestety niedługo później znów została przełamana przez rywalkę i tym razem nie udało się już odwrócić przebiegu spotkania. Wyżej rozstawiona Jabeur potwierdziła wyższość na korcie i to ona awansowała do drugiej rundy turnieju. Polka musi natomiast przełknąć gorycz tej porażki i pogodzić się z odpadnięciem z tegorocznego Wimbledonu.

Ons Jabeur – Magdalena Fręch 2:0 (6:3, 6:3)