Za nami spotkanie trwające niemal dobę z udziałem Huberta Hurkacza w ramach 1/8 finału Wimbledonu. Polak przegrał z Novakiem Djokovicem 1:3 (6:7, 6:7, 7:5, 4:6)

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żaden z tenisistów nie stracił swojego podania, zatem o wyniku inauguracyjnej partii zadecydował tie – break. W kluczowej jego fazie Hurkacz przełamał Serba, dzięki czemu wrocławianin miał aż trzy piłki setowe. Na nieszczęście naszego reprezentanta, jego rywal zachował chłodną głowę odrabiając straty, a następnie zwyciężając w całym secie.

Przebieg drugiej odsłony był bliźniaczy do poprzedniej. Obaj zawodnicy świetnie serwowali, co sprawiło, że o rezultacie spotkania ponownie musiał zadecydować tie – break. W nim pojawiła się pewna nerwowość w grze Polaka. Przy wyniku 5:6, Hurkacz obronił piłkę setową, jednak Djokovic nie zwolnił tempa, co sprawiło, że Serb ponownie triumfował w partii.

Wraz z zakończeniem drugiej partii z powodu ciszy nocnej wstrzymane zostało całe spotkanie. Tuż po godzinie 15 następnego dnia mecz został wznowiony.

Trzecia odsłona była decydująca. W przypadku przegranej Hurkacza, mecz zakończyłby się. Polak jednak nie złożył broni i dzielnie walczył z Serbem. Nie pozwolił na stratę swojego serwisu. W dwunastym gemie Polak po długiej walce przełamał rywala, co poskutkowało zwycięstwem seta oraz kontynuacją meczu.

Czwarta partia niestety była ostatnią. Jej początek niczym nie różnił się od poprzednich. Przełom nastąpił jednak w siódmym gemie, gdy Hurkacz niestety stracił swój serwis. Od tamtej pory Djokovic miał przewagę. Polak nie uczynił tego samego w stosunku do Serba, co sprawiło, że spotkanie zakończyło się na korzyść przeciwnika wrocławianina.

Hubert Hurkacz 1:3 Novak Djokovic (6:7, 6:7, 7:5, 4:6)