Iga Świątek przegrała z Ukrainką Eliną Svitoliną 1:2 (5:7, 7:6, 2:6) i tym samym kończy zmagania w Wimbledonie na ćwierćfinale.

Pierwszego seta otworzył przegrany serwis Svitoliny. Ukrainka jednak nie złożyła broni i w czwartym gemie uczyniła to samo w stosunku do Polki. Chwilę później przeciwniczka warszawianki ponownie straciła swój serwis. Aby zwyciężyć partię, zawodniczka zza wschodniej granicy musiała przełamać Świątek aż dwukrotnie. Na nieszczęście naszej reprezentantki, Ukrainka uczyniła to, co sprawiło, że pierwszy set padł jej łupem.

Druga odsłona była niezwykle zacięta. O jej losach zadecydował tie – break, którego źle rozpoczęła Polka przegrywając swój serwis już na początku. Iga nie zamierzała się poddawać, w decydujących momentach była skuteczniejsza, dzięki czemu końcowe zwycięstwo było dalej w zasięgu.

Trzecia partia w całości toczyła się pod dyktando Svitoliny. Polka dwa razy z rzędu dała się przełamać. W ósmym gemie Ukrainka przypieczętowała wygraną w całym spotkaniu

Iga Świątek 1:2 Elina Svitolina (5:7, 7:6, 2:6)