Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem awansowali do trzeciej rundy debla wielkoszlemowego Wimbledonu. Polsko-monakijski duet w dwóch setach rozprawił się z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną i Francuzem Adrianem Mannarino 7:6, 6:4.

Od początku pojedynku było widać, że przebieg poniedziałkowego spotkania będzie zaciekle wyrównany. Żaden z duetów nie mógł przełamać rywala, jedyną szansę mieli na to Zieliński z Nysem w szóstym gemie, rywale skutecznie obronili jednak tego break-pointa. Do wyłonienia zwycięzcy pierwszej partii potrzebny okazał się tie-break. Polsko-monakijski duet wyszedł w nim na prowadzenie 4-2. Przewaga okazała się kluczowa w końcówce i nawet przegrany serwis nie przeszkodził w tym, aby inauguracyjnego seta Zieliński oraz Nys zapisali na swoim koncie.

Druga partia również była wyrównaną rywalizacją. W dziewiątym secie polsko-monakijska para miała po swojej stronie aż pięć piłek na przełamanie. Wykorzystali ostatnią z nich i tym sposobem objęli prowadzenie. Chwilę później duet rozstawiony z numerem czwartym wygrał kolejnego gema, tym razem przy własnym podaniu. Przypieczętowało to wygraną w meczu i awans do kolejnej rundy wielkoszlemowego turnieju. W niej zmierzą się z Nowozelandczykiem Michaelem Venusem i Brytyjczykiem Jamie Murrayem

Davidovich Fokina A./Mannarino A. – Nys H./Zieliński J. 0-2 (6:7, 4:6)