Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh awansowali do ćwierćfinału Wimbledona w turnieju miksta! Polsko-tajwańska para pokonała 2:0 brytyjski duet Joe Salisbury i Heather Watson.

Polak i Tajwanka zaczęli zmagania na Wimbledonie od wygranej w dwóch setach nad Monakijczykiem Hugo Nysem i Holenderką Demi Schuurs. Ich kolejnymi rywalami byli reprezentanci gospodarzy, Joe Salisbury i Heather Watson.

Po dwóch pierwszych gemach mieliśmy remis 1:1. Wtedy Brytyjczycy zdobyli przełamanie i wygrali aż trzy gemy z rzędu (1:4). Wydawało się, że o odrobienie strat w tym secie może być już ciężko, ale Zieliński i Hsieh zdołali wrócić do gry odpowiadając tym samym (4:4). Dalej obie pary szły gem za gem, co oznaczało tie-breaka (6:6). Choć i tu walka była wyrównana, ostatecznie to duet z Polakiem był minimalnie lepszy wygrywając 6:4.

Kolejny set zaczął się lepiej dla Zielińskiego i Hsieh, którzy już w drugim gemie przełamali rywali (2:0). Dalej każdy gem padał łupem serwującej pary, a w siódmym Polak i Tajwanka podwyższyli prowadzenie (5:2). Salisbury i Watson nieco zmniejszyli straty, ale niewiele to dało (5:4). Chwilę później Jan i Su-Wei po błędzie rywali przypieczętowali awans do ćwierćfinału! (6:4).