Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh z awansem do półfinału Wimbledonu w grze mieszanej! Polsko-tajwańska para idzie na brytyjskich kortach jak burza, a dziś po wielkich emocjach pokonała duet Jamie Murray/Taylor Townsend!

Rozstawiona z numerem siedem para spisuje się znakomicie i stanie przed szansą na finał Wimbledonu! Najpierw Polak i Tajwanka pokonali 2:0 Hugo Nysa oraz Demi Schuurs, a wczoraj takim samym stosunkiem parę reprezentantów Wielkiej Brytanii: Joe Salisbury i Heather Watson. Dziś ich kolejnymi rywalami był Brytyjcczyk Jamie Murray i Amerykanka Taylor Townsend

Przez pierwszy set obie pary szły bardzo równ. Nie zobaczyliśmy żadnych przełamań, a zarówno Zieliński i Hsieh jak i ich rywale byli nieomylni przy własnym serwisie. Przy stanie 6:5 dla brytyjsko-amerykańskiej pary mieli oni piłkę setową, ale Polak i Tajwanka doprowadzili do tie-breaku. Tu z kolei nasz reprezentant razem z partnerką nie dali szans przeciwnikom wygrywając do 2. (7:6, (2))

Druga partia układała się podobnie do pierwszej, a żadna ze stron nie uzyskiwała wyraźnej przewagi. Remis po 6 oznaczał, że czeka nas kolejny tie-break. Polsko-tajwańska para prowadziła już 5:3, ale rywale zdołali wrócić do gry. Ostatecznie po grze na przewagi rywale zwyciężyli 9:7 i doprowadzili do wyrównania stanu meczu. (6:7 (7))

Taki wynik po dwóch setach sprawiał, że o tym, kto awansuje do półfinału turnieju zadecyduje super tie-break. W pewnym momencie Murray i Townsend prowadzili już 5:2 i wydawało się, że to oni są dużo bliżej końcowego triumfu. Zieliński i Hsieh najpierw wyrównali (5:5), a następnie wygrali aż pięć akcji z rzędu! Taka niesamowita seria dała im awans do kolejnej fazy turnieju.

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zmierzą się w półfinale z lepszymi w meczu Neala Skupskiego i Desirae Krawczyk z Michaelem Venusem i Erin Routliffe.

Jan Zieliński (Polska) / Su-Wei Hsieh (Tajwan) – Jamie Murray (Wielka Brytania) / Taylor Townsend (USA) 7:6 (2), 6:7 (7), 10-5