Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali w 1 rundzie Wimbledonu 6:3, 3:6, 6:7(5) z Sebastianem Baezem i Justinem Brownem. Polakowi pozostaje jeszcze rywalizacja w mikście z Su-Wei Hsieh.

W pierwszej partii oglądaliśmy tylko jedno przełamanie i ku uciesze polskich kibiców było to przełamanie na korzyść Zielińskiego i Nysa. Dało ono Polakowi i Monakijczykowi prowadzenie 5:3. Wystarczyło zatem wygrać jeszcze swojego gema serwisowego by zamknąć seta. “Polski” debel wykorzystał już pierwszą piłkę setową i wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do awansu.

Drugi set rozpoczął się niestety bardzo źle. Baez i Brown już przy pierwszej okazji przełamali Polaka i Monakijczyka, przez co prowadzili 3:0. Zieliński z Nysem nie mieli niestety żadnej okazji na przełamanie powrotne. Argentyńsko-jamajski debel pokazał bardzo dobry serwis i utrzymał prowadzenie do końca seta.

Ostatnia część meczu była najbardziej wyrównana i tym razem oba duety pilnowały swoich gemów serwisowych. Po 12 gemach wynik seta brzmiał 6:6. Super tie-break zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco. Nieco lepiej weszli w niego Baez i Brown, którzy wykorzystali mini breaka przy stanie 2:1. Polak i Monakijczyk odrobili tę niewielką stratę, ale po kolejnych akcjach znów w korzystniejszej sytuacji byli rywale. Zwłaszcza dzięki bardzo dobrej grze Jamajczyka sytuacja stawała się już niezwykle trudna, a przewaga rywali rosła (8:4). Chwilę później Sebastian Baez zakończył mecz asem serwisowym.