Wimbledon: Szybka porażka Magdy Linette

Magda Linette
Magda Linette dość nieoczekiwanie już na pierwszej rundzie kończy swoją singlową przygodę z Wimbledonem. Poznanianka po trzysetowym boju przegrała z reprezentantką Francji Elsa Jacquemot.

Rozstawiona z numerem 27 Magda Linette (29 WTA) w pierwszej rundzie Wimbledonu mierzyła się z Francuską Elsa Jacquemot (113 WTA). Rywalka poznanianki do turnieju głównego awansowała jako zwyciężczyni kwalifikacji. Zdecydowaną faworytką tego starcia była Polka jednak to rywalka okazała się dziś być mocniejsza.

Samo spotkanie rozpoczęło się od szybkiego przełamania Polki i objęcia przez Francuzkę prowadzenia 1:0. Nasza tenisistka w czwartym gemie zdołała odrobić stratę przełamania i doprowadzić do remisu 2:2. W piątym gemie poznanianka ponownie dała się zaskoczyć przy własnym podaniu i przegrywała 2:3. Sytuacja naszej tenisistki jeszcze bardziej skomplikowała się po siódmym gemie gdy nasza reprezentantka przegrywała już 2:5. Na szczęście końcówka tej partii była już dużo lepsza w wykonaniu Linette która wygrała trzy gemy z rzędu dwukrotnie odbierając serwis rywalki i doprowadzając do remisu 5:5. Kolejne dwa gemy dość nieoczekiwanie ponownie nie należały do tenisistek serwujących i mieliśmy znowu dwie straty własnych podań. Ostatecznie o losach pierwszego seta musiał zadecydować Tie-break. W nim po niezwykle wyrównanym boju górą okazała się być Polka która wygrała 9:7.

Drugi set był już zdecydowanie lepszy w wykonaniu Francuzki która zdominowała na korcie Biało-Czerwoną. Jacquemot już w drugim gemie przełamała poznaniankę wychodząc na prowadzenie 2:0. W szóstym gemie ponownie to Trójkolorowa odebrała serwis Polki i powiększyła przewagę na 5:1. Rywalka Polki w następnym gemie przy własnym serwisie domknęła set i doprowadziła stan rywalizacji do remisu 1:1.

Trzecia partia ponownie okazała się tą wyrównaną po sześciu gemach na tablicy wyników mieliśmy remis 3:3. W szóstym gemie poznanianka miała trzy piłki na break, ale żadnej nie była wstanie wykorzystać. Natomiast w dziewiątym gemie skuteczniejsza okazała się Trójkolorowa która odebrała serwis Polki i wyszła na prowadzenie 5:4. Jacquemot zamknęła set przy swoim podaniu wygrywając trzecią partię 6:4 i wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Dla Francuzki to życiowy sukces i po raz pierwszy w karierze zagra w drugiej rundzie Wimbledonu. Z polskiego punktu widzenia w turniejach singlowych pozostali nam Iga Świątek oraz Kamil Majchrzak.

Magda Linette – Elsa Jacquemot: 1:2 (7:6 (7), 1:6, 4:6)

O autorze: Olaf Kubin

Pasjonat golfa i kolarstwa. Niepoprawny optymista wierzący, że nadejdą znowu czasy wielkiej reprezentacji w piłce ręcznej.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: