Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Płowdiw trwają w najlepsze. W czwartkowych biegach eliminacyjnych wystartowało pięć, zaś w repasażach trzy osady reprezentantów Polski

Bardzo dobry występ w przedbiegu zaliczyły Polki w czwórce bez sterniczki. Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak, Anna Potrzuska i Barbara Jęchorek (BW4-) odniosły zwycięstwo z czasem 06:44.98 i tym samym zameldowały się w finale A. Tuż za nimi uplasowały się zawodniczki z Wielkiej Brytanii i USA.

Awans do półfinału wywalczyła nasza dwójka podwójna mężczyzn. Jakub Woźniak i Konrad Domański (BM2x) zajęli w przedbiegu 2. miejsce, z wynikiem 06:18.21. Wygraną odnieśli Irlandczycy – 06:16.49.

Za ich przykładem czwórka bez sternika – Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Tomasz Lewicki i Oskar Streich, która w swoim wyścigu eliminacyjnym przegrała tylko z Francuzami. Biało-czerwoni na mecie byli jako drudzy, z czasem 06:09.20.

W półfinale zobaczymy również Wiktorię Kalinowską i Jessikę Sobocińska (BLW2x). Polskie wioślarki zajęły 2. lokatę (07:12.72). Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Bartosz Bartkowski i Cezary Litka także wystąpią w biegu półfinałowym. Czwórka podwójna mężczyzn uplasowali się na 2. pozycji (05:59.11), przegrywając tylko z osadą z Niemiec.

Pewnie swój repasaż zwyciężył Piotr Płomiński (BM1x), tym samym meldując się w półfinale. W finale B wystartują Zofia Śmigielska, Dominika Baranowska, Anna Khlibenko i Natasha Malicka (BW4x) oraz Mateusz Kozłowski, Bartłomiej Sopoński, Michał Witkowski, Jakub Krawecki i Tomasz Skurzyński (BM4+).