Niedziela na Pucharze Świata w wioślarstwie w Poznaniu będzie niezwykle ciekawa. W finałach wystąpi 7 polskich osad, a szczególnie będziemy liczyć oczywiście na naszą czwórkę podwójną panów w składzie: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja.

Czwórka podwójna mężczyzn pozostaje w wysokiej formie. Wczoraj zajęła 1 miejsce w przedbiegu z czasem 05:50.84 i awansowała bezpośrednio do finału. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja mieli najlepszy rezultat licząc także drugi bieg. Liczymy więc o walkę o złoty medal w jutrzejszym finale. W tej samej konkurencji wystawiliśmy też drugą osadę. Cezary Litka, Igor Czekanowicz, Michał Rańda i Daniel Gałęza zajęli 5 miejsce w biegu eliminacyjnym, a w dzisiejszym repasażu uplasowali się na 2 miejscu i również popłyną w finale!

Jutro o medal powalczą także skiffiści! Piotr Płomiński wczoraj zajął 2 miejsce w przedbiegu i bez konieczności pływania w repasażach awansował do półfinału, a dziś z 2 lokaty wywalczył przepustkę do finału. Z kolei Wiktoria Kalinowska zajęła 2 miejsce w pierwszym biegu. W półfinale była 3, dzięki czemu również zameldowała się w finale.

Blisko finału była Jessica Sobocińska w jedynce wagi lekkiej. Polka rozpoczęła Puchar Świata od 4 miejsca w przedbiegu, ale następnie wygrała repasaż. W półfinale natomiast zajęła 4 miejsce, pierwsze, które nie dawało finału. W tej samej konkurencji Jakub Byczek po 5 miejscu zarówno w eliminacjach, jak i repasażach także nie znalazł się w finale.

Jakub Woźniak i Konrad Domański (dwójka podwójna) z 3 lokaty w przedbiegu uzyskali awans do półfinału. Dziś poszło im jeszcze lepiej, ponieważ w swoim wyścigu zajęli 2 miejsce, które było oczywiście premiowane awansem do finału. Katarzyna Wełna i Martyna Radosz (dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet) zainaugurowały zmagania w Poznaniu od 2 lokaty, ale tylko zwyciężczynie mogły od razu cieszyć się z awansu. Na szczęście w dzisiejszym repasażu z 3 miejsca dostały się do biegu o medale.

Zagwarantowany udział w finale miała kobieca czwórka podwójna. Rozalia Linowska, Anna Khlibienko, Gabriela Stefaniak i Barbara Jęchorek zajęły 4 miejsce w biegu o rozstawienie. Słaby występ mają za sobą nasze czwórki bez sternika. Bartłomiej Sopoński, Emilian Jackowiak, Bartosz Bartkowski i Oskar Streich w eliminacjach znaleźli się na 6, a w repasażach na 5 miejscu. Popłynęli także w finale B, w którym zajęli 5 pozycję. Niestety we wszystkich biegach były to ostatnie lokaty. Z kolei Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Kaźmierczak i Anna Potrzuska były 4 w przedbiegu i 5 w repasażu i również wystąpiły w finale B. Polki wygrały ten bieg, ale trzeba dodać, że rywalizowały w nim tylko z Chinkami.

Podsumowując:

W jutrzejszych finałach zobaczymy 7 polskich osad wioślarskich. Będą to dwie męskie czwórki podwójne, czwórka podwójna kobiet, dwójka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet oraz jedynka męska i jedynka kobieca. Wystąpią również dwie osady parawioślarskie: Zofia Seweryn (PR1 W1x) oraz Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2 Mix2x).