Przedostatni dzień rywalizacji na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w wioślarstwie odbywających się w Płowdiw przyniósł nam świetne informacje! Do czwórki bez sterniczki, która już wcześniej wywalczyła awans do finału A, dołączyły dziś kolejne trzy osady!

Swój półfinał pewnie wygrała dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet – Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska (czas 7:11.05). Polki będą również jednymi z faworytek w finale.

Do finału w dobrym stylu awansowała też dwójka podwójna mężczyzn – Jakub Woźniak i Konrad Domański. W swoim półfinale zajęli drugie miejsce z czasem 6:21.71, przegrywając tylko z Urugwajczykami (6:20.96).

Również drugie miejsce w półfinale i tym samym awans do finału A wywalczył jedynkarz Piotr Płomiński, który uzyskał czas 6:54.31 i przegrał minimalnie jedynie z reprezentantem gospodarzy – Emilem Nejkowem (6:54.20)

W finale B zobaczymy jutro natomiast czwórkę bez sternika mężczyzn. Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Tomasz Lewicki i Oskar Streich w swoim półfinale zajęli czwartą lokatę z czasem 6:09.06. Podobny los spotkał też czwórkę podwójną. Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Bartosz Bartkowski i Cezary Litka również finiszowali na czwartej pozycji.

Dziś w finałach B oglądaliśmy dwie nasze osady. Mateusz Kozłowski, Bartłomiej Sopoński, Michał Witkowski, Jakub Karwecki i Tomasz Skurzyński (BM4+) na metę dopłynęli jako drudzy z czasem 6:20.57, kończąc tym samym rywalizację na ósmym miejscu. Natomiast czwórka podwójna kobiet (Zofia Śmigielska, Dominika Baranowska, Anna Khlibenko i Natasha Malicka) finiszowała na piątej pozycji z czasem 6:39.32 i zakończyła zmagania na 11. lokacie.

Jutro ostatni dzień rywalizacji w Płowdiw i szansa na medale dla Biało-Czerwonych!