Wioślarstwo: Czwórka podwójna kobiet Mistrzyniami Świata Juniorów!

Rewelacyjnie zakończyły się dla nas Mistrzostwa Świata juniorów w wioślarstwie. Czwórka podwójna kobiet: Marcelina Szkudlarczyk, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska, Zuzanna Czaja była bezkonkurencyjna w finale zdobywając złote medale!
Dzisiejsze zmagania w litewskim Tarkai rozpoczęły się od finałów B. Męska czwórka (Oscar Weber, Antoni Wojciechowski, Wojciech Kopczyński, Aleksander Szmajda) z czasem 06:40.15 zajęła 4 miejsce. Następnie czekały już nas finały A, które miały nam wyłonić medalistów. Niestety bez powodzenia walczyły nasze panie w czwórce bez sterniczki (Aleksandra Nowicka, Julia Graczkowska, Pola Rostkowska, Hanna Stalkowska). Biało-Czerwone z rezultatem 07:32.79 dotarły do mety dopiero na ostatnim 6 miejscu.
Z kolei rewelacyjnie poradziła sobie czwórka podwójna kobiet w składzie: Marcelina Szkudlarczyk, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska, Zuzanna Czaja. Biało-Czerwone od samego startu znajdowały się w czołówce i dzięki temu, że utrzymywały mocne tempo w pewnym momencie wysunęły się na prowadzenie. Ostatecznie Polki przekroczyły linię mety na 1 miejscu (06:56.26) zdobywając złote medale! Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Świata Juniorów dla Polski od 13 lat!
Niestety czwórka podwójna mężczyzn (Błażej Barański, Oskar Fryc, Wiktor Sobieszek, Tymon Konopkanie) nie dorównała paniom i z czasem 06:21.51 zajęła 5 miejsce. Ostatnią polską osadą, którą mogliśmy zobaczyć podczas dnia finałowego była dwójka podwójna kobiet: Natalia Chodulska i Daria Dolna. Polki okazały się gorsze od rywalek i finalnie zajęły 6 miejsce z rezultatem 08:10.20.