W trakcie sobotnich finałów męska czwórka podwójna Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup sięgnęła po brązowe medale!

Najwięcej powodów do radości w trakcie sobotnich startów mieliśmy ze startu czwórki podwójnej mężczyzn. Nasza osada Finał A rozpoczęła spokojnie, zajmując 4 miejsce po 500 metrach. Polacy przyspieszyli i na kolejnych odcinkach zajmowali 2 miejsce. Ostatecznie wyprzedzili ich jeszcze Włosi i polska osada zajęła 3 miejsce zdobywając brązowe medale!

Natomiast w porannych startach nasza dwójka podwójna wagi lekkiej pań Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w finale B walczyły o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Polska osada przegrała jedynie z Irlandkami, w efekcie czego nie uzyskały awansu na imprezę czterolecia, bowiem tylko zwycięzca mógł sobie ją zagwarantować.

Z kolei u panów również w finale B rywalizowali Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza. Nasi reprezentanci z czasem 6:32.55 dopłynęli na 5 miejscu i tak samo jak panie nie uzyskali kwalifikacji olimpijskiej.

Następnie na torze w Belgradzie pojawiły osady czwórek kobiet, w tym nasza w składzie: Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann. Niestety występ Biało-Czerwonych nie należał do najlepszych i to nasz zespół był ostatni z czasem (06:52.65).

W tej samej konkurencji, ale w rywalizacji panów w finale C mogliśmy oglądać Łukasza Posyłajkę, Mateusza Wilangowskiego, Mikołaja Burdę i Michała Szpakowskiego. Polacy byli bezkonkurencyjni dla rywali z Chin, Irlandii oraz Niemiec wygrywając z czasem 05:58.76.

Kolejną konkurencją z udziałem Polaków były dwójki kobiet i mężczyzn. W finale D Polki (Martyna Jankowska i Barbara Jęchorek) zajęły 3 miejsce, a finalnie zostały sklasyfikowane na 21 lokacie. Natomiast osada panów (Jerzy Kaczmarek i Emilian Jackowiak) również w finale D dopłynęła na 6 pozycji i ostatecznie zakończyła Mistrzostwa na 24 miejscu.

Z kolei w rywalizacji PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2Mix2x) wywalczyli brązowe medale. Wielkie brawa!