Za nami ostatni dzień rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie. Na torze w St. Catharines świetne spisali się Biało-Czerwoni, którzy wielokrotnie stawali na podium.

Złoto dwójki bez sterniczki wagi lekkiej

Na zakończenie sobotnich startów w Kanadzie odbył się finał dwójki bez sterniczki wagi lekkiej z udziałem Biało-Czerwonych. Polki w składzie: Jessica Sobocińska i Katarzyna Wełna spisały się w nim rewelacyjnie i z dużą przewagą nad resztą stawki sięgnęły po złote medale. Co więcej wynik 07:17.02 to nowy Rekord Świata! Srebro wywalczyły Peruwianki, zaś brąz gospodynie.

W niedzielę o włos od medalu były, startujące w czwórce podwójnej, juniorki. Nasza osada: Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk dobrze radziła sobie na dystansie. Polki znajdowały się na medalowej pozycji niemal do końca. Na metę wpadły równo z osadą Niemiec. Niestety, nie stanęły na podium. O tym, które z pań zdobędą brązowe medale decydowały ułamki sekund. Ostatecznie to wioślarki zza naszej zachodniej granicy okazały się szybsze o 0,002 s. i to one cieszyły się z krążków. Biało-Czerwonym pozostało czwarte miejsce. Panowie w tej samej konkurencji (Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny, Remigiusz Matulewicz) zajęli 6. lokatę.

Wcześniej finał B wygrali Filip Maćkowiak i Wiktor Sobieszek w dwójce podwójnej. W finale B wśród jedynek na drugiej lokacie uplasował się Dominik Syposz, który uległ tylko Belgowi – Lukasowi Deple.