W bułgarskim Płowdiw rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Świata U23 w wioślarstwie. Pierwszego dnia zmagań w biegach eliminacyjnych wystartowały trzy nasze osady.

Dobrze spisał się Piotr Płomiński (BMX1), który zajął drugie miejsce w swoim przedbiegu z czasem 7:11.96. Bezpośredni awans do półfinału dawało jednak jedynie zwycięstwo, więc Polak powalczy jeszcze w repasażu. Nasza męska czwórka ze sternikiem (Mateusz Kozłowski, Bartłomiej Sopoński, Michał Witkowski, Jakub Karwecki, Tomasz Skurzyński) w swoim biegu uplasowała się na piątej lokacie z czasem 6:42.83 i o awans do finału również będzie musiała powalczyć w repasażu, podobnie jak czwórka podwójna kobiet. Zofia Śmigielska, Dominika Baranowska, Anna Khlibenko i Natasha Malicka zajęły piąte miejsce w przedbiegu z czasem 6:40.49.

Drugiego dnia rywalizacji w Płowdiw w eliminacjach zaprezentuje się pięć naszych osad. Start pierwszej z nich już o 8:30 (BM2x)