Rozpoczął się drugi turniej kwalifikacyjny z cyklu Olympic Qualifier Series. Przepustkę we wspinaczce sportowej zdobędzie 7 zawodniczek. Wydaje się, że w tym gronie musi znaleźć się Polka, pytanie brzmi która.

Miesiąc temu w Szanghaju odbyła się pierwsza część Olympic Qualifier Series, a na podium stanęła Natalia Kałucka. Teraz sportowcy startują w Budapeszcie. Po zsumowaniu punktów poznamy nazwiska zawodników, którzy zakwalifikują się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Na początek odbyły się kwalifikacje, w których najlepszy czas uzyskała Aleksandra Kałucka – 6,60s. Do fazy pucharowej awansowały także: Natalia Kałucka (5 miejsce, 6,81s) oraz Patrycja Chudziak (15 miejsce, 7,31s). Odpadła Anna Brożek. W rywalizacji mężczyzn dopiero 27 miejsce zajął Marcin Dzieński.

W skateboardingu natomiast reprezentuje nas Weronika Choromańska. Polka w konkurencji street zajęła 32 miejsce w kwalifikacjach z notą 27,65 punktu. Do półfinału awansowało 16 zawodniczek. Polka nie ma więc szans na przepustkę olimpijską.