W szwajcarskim Villars trwają Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej. Dziś odbyły się finały w konkurencji na czas. W wielkim finale Natalia Kałucka pokonała Patrycję Chudziak!

Eliminacje wśród pań zdecydowanie wygrała Natalia Kałucka, która w lepszej próbie pokonała ściankę w czasie 6,83s. Drugie miejsce zajęła Patrycja Chudziak (6,989), a trzecie Włoszka Colli (6,992). Do 1/4 finału awansowała także trzecia z Polek – Anna Brożek, która w eliminacjach była siódma. Faza pucharowa rozpoczęła się od ćwierćfinałów ze względu na słabszą obsadę mistrzostw. Na tym etapie rywalizacji Natalia Kałucka wyeliminowała Hiszpankę Otano, a w polskim pojedynku Patrycja Chudziak była lepsza od Anny Brożek. W półfinałach oglądaliśmy biegi polsko-włoskie. Natalia Kałucka pokonała Giulię Randi, natomiast Patrycja Chudziak Beatrice Colli. Czekał nas więc polski finał! W pojedynku o złoto Chudziak popełniła błąd i nie miała szans z Natalią Kałucką. Brąz trafił na konto Giulii Randi.

Mistrzostwa Europy, wspinaczka na czas kobiet:
  1. Natalia Kałucka
  2. Patrycja Chudziak
  3. Giulia Randi (Włochy)

Marcin Dzieński zajął 7 miejsce w eliminacjach z rezultatem 5,328s i w fazie pucharowej (1/8 finału) trafił na Włocha Zoddę – 10 zawodnika eliminacji. Polak zanotował słabszy występ (5,51s) i musiał uznać wyższość swojego rywala, ale przez problemy techniczne biegi 1/8 finału panów zostały powtórzone. Dzieński poprawił się (5,37s) i  awansował do ćwierćfinału. Niestety w kolejnym pojedynku zdecydowanie lepszy był Włoch Fossali.