Iga Świątek awansowała do 1/8 finału WTA 1000 w Cincinnati. Liderka rankingu WTA bez większych problemów w zaledwie 57 minut pokonała 2:0 Amerykankę Danielle Collins.

16 sierpnia mija 500. dzień od kiedy Iga Świątek zasiada na pozycji lidera światowego rankingu. Raszynianka zostanie na nim conajmniej do września kiedy odbędzie się US Open.

Mecz lepiej zaczęła reprezentanka Polski, która szybko wygrała pierwsze trzy gemy. Wtedy Amerykanka się przebudziła i zmniejszyła straty zwyciężając do zera. Chwilę później Iga popisała się bezbłędnym returnem przełamując rywalkę. Szóstego gema zagrała bezbłędnie, a następnie po błędzie Collins przy siatce Polka wykorzystała piłkę setową.

Drugi set zaczął się podobnie. Świątek wygrała do zera i piętnastu, a po asie serwisowym prowadziła już 3:0. Czwarty gem rownież rozegrała bezbłędnie. Dopiero w piątym gemie Collins postawiła większy opór, ale po grze na przewagi ponownie Iga była górą dzięki celnemu serwisowi. Na szczęście Polka bez problemów zamknęła mecz wygrywając seta 6:0

Rywalem Igi w 3. rundzie będzie lepsza z pary Qinwen Zheng – Venus Williams.

Iga Świątek – Danielle Collins (6:1, 6:0)