Magda Linette pokonała Kanadyjkę Rebeccę Marino 6:3, 6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Toronto.

Starcie Polki z Kanadyjką było ich trzecim bezpośrednim spotkaniem. Dotychczas dwukrotnie wygrywała Linette. Ostatni raz w 2022 roku podczas turnieju WTA 125 w Tampico. Wtedy reprezentantka Polski okazała się lepsza w trzech setach, pokonując rywalkę 3:6, 6:3, 6:4.

Początek dzisiejszego meczu należał do Polki, która pewnie wygrała dwa swoje podania, po drodze przełamując Marino. Po kilku minutach Magda prowadziła więc 3:0. Kanadyjka mimo kolejnego swojego gema serwisowego granego na przewagi zdołała się wybronić, otworzyła wynik po swojej stronie i nie pozwoliła Linette na kolejne przełamanie. Tak też było już do końca pierwszej partii. Obie zawodniczki wygrywały swoje podania i ostatecznie po 46 minutach to reprezentantka Polski zapisała seta na swoje konto. Niestety nie obyło się jednak bez komplikacji. W pewnym momencie nasza tenisistka poczuła ból w kolanie i między partiami poprosiła o przerwę medyczną. Prawdopodobnie dostała też środki przeciwbólowe, które z pewnością pozwoliły jej na grę w kolejnym secie.

Przerwa medyczna i niesamowity powrót

Jednak pierwsze gemy drugiej partii należały do Kanadyjki, która podobnie jak Polka na początku meczu, wygrała dwa swoje podania i jedno przy serwisie Linette. Dało jej to prowadzenie 3:0. W pewnej fazie seta reprezentantka Polski przegrywała już 1:4, a Marino miała break pointa na 1:5. Naszej zawodniczce udało się wyjść z tej trudnej sytuacji i zapisała gema przy serwisie na swoje konto. Następnie wykorzystała szansę na przełamanie w gemie serwisowym Kanadyjki i było już 3:4. Gdy Polka do “0” wygrała swoje podanie, wiedzieliśmy, że będzie chciała powalczyć jeszcze o zwycięstwo w tym secie. W dziewiątym gemie po raz kolejny przełamała rywalkę, a chwilę później wykorzystała trzecią piłkę meczową i zameldowała się w drugiej rundzie turnieju.

Tam czeka na nią już rozstawiona z “8” Amerykanka Emma Navarro. Niewątpliwie będzie to trudne spotkanie, jednak mamy nadzieję, że Polka w pełni sił wyjdzie na kort i powalczy o awans do dalszej fazy turnieju.

Magda Linette w Toronto gra także w grze podwójnej razem z Amerykanką Peyton Stearns. W pierwszym swoim spotkaniu pokonały one parę japońsko-chińską Uchijima/Yuan 7:6, 6:4. Ich kolejnymi rywalkami będą doświadczone i rozstawione z “1” Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Nowozelandka Erin Routliffe.