Magda Linette i Marie Bouzkova odpadły w 1. rundzie turnieju w grze podwójnej na WTA 500 w Eastbourne. Polsko-czeska para niestety po dwóch setach uległa Hiszpance Cristinie Busce i Makoto Ninomiyi z Japonii. Teraz tenisistce z Poznania pozostała kontynuacja rywalizacji w singlu.

Polsko-czeska para stawiała opór, ale w obu partiach okazała się nie co gorsza przegrywając dwukrotnie 4:6. Po godzinie i szesnastu minutach mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 dla hiszpańsko-japońskiej pary. Ich rywalkami Hiszpanki i Japonki w drugiej rundzie będą Amerykanka Asia Muhammad oraz Aldila Sutjiadi z Indonezji.

Magdzie pozostała rywalizacja w grze pojedynczej, gdzie  do tej pory spisuje się przyzwoicie. Najpierw udanie przebrnęła przez kwalifikacje, a wczoraj odwróciła losy spotkania i pokonała faworyzowaną Anastazję Pawluczenkową z Rosji. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Karolina Muchova (35. WTA) albo z Rosjanka Elina Awanesian (81.).

I runda gry podwójnej:

Cristina Bucsa (Hiszpania) / Makoto Ninomiya (Japonia) – Magda Linette (Polska) / Marie Bouzkova (Czechy) 6:4, 6:4