Liderka rankingu WTA nie dała najmniejszych szans na zwycięstwo swojej przyjaciółce Kai Juvan. Iga wygrała pewnie spotkanie 2-0 i awansowała do 1/8 finału US Open.

Iga Świątek na spotkanie ze swoją przyjaciółką, Słowenką Kają Juvan wyszła bardzo zmotywowana. Już na samym początku przełamała rywalkę i kontrolowała spotkanie swoim serwisem. Liderka rankingu WTA pierwszego seta wygrała w tempie ekspresowym – cała partia trwała zaledwie 24 minuty i zakończyła się wygraną 6-0 przez Świątek. Rywalka Igi była całkowicie sparaliżowana presją spotkania. W całym pierwszym secie Juvan zdobyła tylko 9 punktów!

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwsza partia spotkania. Iga Świątek błyskawicznie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3-0. Nasza tenisistka kontrolowała przebieg spotkania na korcie i była całkowicie niezagrożona. Polka grała solidnie, ale widać było, że są też rezerwy w jej grze. Juvan natomiast była całkowicie rozbita. Powody do radości były w 4. gemie, gdy po raz pierwszy przy swoim serwisie udało jej się ugrać gema. Publiczność oklaskiwała Słowenkę za sportową postawę i było widać sporą radość u rywalki Świątek po zdobyciu honorowego gema. Na więcej już liderka rankingu WTA nie pozwoliła. Świątek wygrała gem na sucho, a później przełamała rywalkę. Nasza tenisistka wykorzystała pierwszą piłkę setową i w 50 minut zameldowała się w 4. rundzie US Open.

Dzisiejsza wygrana była jedną z najwyższych w karierze Igi w wielkich szlemach. Juvan nie pokazała wielkiego tenisa, natomiast u Igi w pierwszych spotkaniach widać formę i spokój. Kolejną rywalkę Iga pozna za kilka godzin. Będzie nią wygrana z pary: Ostapenko/Pera

Iga Świątek – Kaja Juvan: 6-0, 6-1