WTA: Iga Świątek odpada z turnieju w Wuhan!

Iga Świątek została całkowicie rozbita przez Włoszkę Jasmine Paolini w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Wuhan.
Iga Świątek mająca jeszcze nadzieję na zakończenie roku 2025 jako liderka światowego rankingu WTA musiała wygrać turniej w Wuhan. Polka w ćwierćfinale chińskiej imprezy mierzyła się z reprezentantką Włoch Jasmine Paolini (8 WTA).
Spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybkich przełamań raszynianki która przegrywała 0:3. Polka swojego pierwszego gema wygrała dopiero przy piątym podejściu gdy na tablicy wyników było już 4:0 dla Włoszki. Wygrany gem nie napędził Polki która przegrała gładko pierwszą partię 1:6 zostając kolejny raz przełamana.
Drugi set rozpoczął się ponownie fatalnie dla Świątek która szybko straciła własne podanie na 0:2. Następny gem należał jednak do Biało-Czerwonej która odłamała Paolini. Uspokojenie wyniku nie trwało jednak długo gdyż Włoszka odpowiedziała już w kolejnym gemie ponownie zyskując przewagę przełamania. Bezradna i bez sił dzisiaj Polka przegrała drugą partię 2:6 zostając kolejny raz przełamana przez Paolini.
Porażka Igi Świątek na etapie ćwierćfinału w Wuhan oznacza, że Aryna Sabalenka już oficjalnie zakończy rok kalendarzowy jako numer jeden rankingu WTA drugi rok z rzędu. Wczoraj na etapie 1/8 finału odpadła druga z Polek Magdalena Fręch która nie poradziła sobie z Niemką Laurą Siegemund.
Iga Świątek – Jasmine Paolini: 0:2 (1:6, 2:6)