Katarzyna Piter obroniła tytuł wywalczony przed rokiem w Budapeszcie. Polska deblistka w parze z Węgierką Fanny Stollar zostały mistrzyniami turnieju WTA 250 w stolicy Węgier. O losach tytułu musiał zadecydować Super Tie-break w którym lepsza okazała się para polsko-węgierska.

Katarzyna Piter w Budapeszcie grała z zawodniczką gospodarzy Fanny Stollar. Po drugiej strony siatki w wielkim finale były Kazaszka Anna Danilina oraz Rosjanka Irina Chromaczowa. Lepiej w spotkanie wszedł polsko-węgierki duet który szybko przełamał rywalki i wyszedł na prowadzenie 2:0. W piątym gemie nastąpiło odłamanie i Polka z Węgierką prowadziły już tylko 3:2 a serwis należał do rywalek. Na szczęście kolejny gem to powrotne przełamanie na korzyść Piter i jej partnerki. Polka i Węgierka nie straciły już własnego serwisu i zakończyły pierwszą partię 6:3.

Drugi set był bardzo wyrównany i mieliśmy w nim zdecydowanie mniej przełamań. Niestety Piter oraz Stollar nie potrafiły wykorzystywać piłek na break przez co nie mogły wyjść na prowadzenie w drugim secie. Dodatkowo zostały przełamane w ósmym gemie co skutkowało praktycznie przegranym gemem. Kazaszka i Rosjanka podeszły do własnego podanie niezwykle spokojnie i wygrały drugą partię 6:3. O losach finału i tytułu musiał zadecydować Super Tie-break.

W decydującym gemie zdecydowanie lepiej prezentowała się Piter i Stollar które od samego początku wyszły na zdecydowane prowadzenie. Ostatecznie wykorzystując pierwszą piłkę tytułową i wygrywając 10:3. Dla Katarzyny Piter to obronienie tytułu wywalczonego w zeszłym roku wspólnie z Fanny Stollar. Dla Piter to trzeci wygrany deblowy turniej WTA w karierze.

Katarzyna Piter/Fanny Stollar – Anna Danilina/Irina Chromaczowa: 2:1 (6:3, 3:6, 10:3)