Dzisiejszego popołudnia dwa “polskie” deble rozgrywały swoje mecze w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w chińskim Guangzhou. Magda Linette niestety nieoczekiwanie poniosła porażkę, natomiast dzięki zwycięstwu w półfinale zameldowała się Katarzyna Piter.

Piter występuje w tym turnieju z Czeszką Detiuc. W pierwszym meczu udało im się pokonać debel Lucia Bronzetti/Xinyu Wang, o czym pisaliśmy tutaj. Tym razem po drugiej stronie siatki stanęły Burrage i Masarova. Polsko-czeski debel rozpoczął mecz od utraty serwisu, ale udało się to odrobić w dalszej części seta. Po wyrównanej grze decydować musiał tie-break, którego pewnie wygrały Piter i Detiuc. Druga partia rozpoczęła się dość podobnie do pierwszej, z tym, że straty podania Polka i Czeszka nie odrobiły, osatecznie przegrywając seta 2:6. W super tie-breaku przez długi czas gra toczyła się punkt za punkt, ale później Piter i Detiuc wygrały 4 wymiany z rzędu, co zadecydowało o ich zwycięstwie.

Katarzyna Piter/Anastasia Detiuc – Jodie Burrage/Rebeka Masarova  7:6(3), 2:6, 10:5

Magda Linette przystąpiła do debla w dobrym humorze, ponieważ kilka godzin wcześniej awansowała do ćwierćfinału singla. Jej partnerką deblową była Japonka Moyuka Uchijima. Polsko-japońska para była już w bardzo trudnej sytuacji, przegrywając 3:5. Wtedy jednak Linette i Uchijima przełamały rywalki i chwilę później doprowadziły do remisu. Niestety nie udało im się pójść za ciosem i przegrały seta 5:7. W drugiej partii znów Polka i Japonka dwukrotnie straciły swoje podanie, co przełożyło się na porażkę w secie, a co za tym idzie także w całym meczu.

Magda Linette/Moyuka Uchijima – Hanyu Guo/Xinyu Jiang  5:7, 3:6

Linette jutro rozegra mecz singlowy, spotkanie z Rebeką Masarovą około godziny 11:00 polskiego czasu.