WTA: Koniec przygody Magdy Linette z turniejem w Doha!

Magda Linette na drugiej rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem WTA 1000 w Doha.
Magda Linette (47 WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Doha ograła kwalifikantkę z Wielkiej Brytanii Sonay Kartal (50 WTA) 2:1 (6:4, 3:6, 6:3).
Poznanianka w drugiej rundzie mierzyła się z młodą Rosjanką Mirra Andriejewą (7 WTA). Spotkanie dobrze zaczęło się dla rywalki która w trzecim gemie przełamała Linette na 2:1. Polka w dziesiatym gemie odrobiły stratę przełamania. W jedenastym gemie Linette przy serwisie rywalki miała pięć piłek setowych których nie wykorzystała. O losach seta musiał zadecydować ttie-break. W nim zdecydowanie górą była Rosjanka która wygrała 7-0!
Drugi set to już prawdziwy pokaz umiejętności światowej siódemki, która rozbiła dość szybko Linette. Andriejewa już w drugim, a następnie czwartym gemie poradziła sobie z serwisem Polki. Rywalka wygrała seta 6:1 i wyeliminowała naszą tenisistkę z turnieju. W Doha pozostają nam Iga Świątek oraz Magdalena Fręch.
Magda Linette – Mirra Andriejewa: 0:2 (6:7 (0), 1:6)