Magda Linette już w 1 rundzie, w dwóch setach, przegrała z Chorwatką Petrą Martić podczas turnieju WTA w Zhengzhou.

Pierwsza partia była niezwykle zacięta. Linette miała okazję i to niejedną na przełamanie rywalki w 2 gemie. Niestety Martić się wybroniła, a następnie wygrała gema przy podaniu Magdy. Od tego momentu to ona prowadziła w meczu. Nasza tenisistka się jednak nie poddała i znakomicie zagrała gema nr 8, kiedy to przy serwisie Chorwatki wygrała do 15. Tym samym w meczu był remis 4:4. Kolejne gemy padły łupem serwujących i czekał nas tie-break. Ta część seta także była wyrównana, a kluczowa okazała się akcja przy serwisie Magdy i wyniku 4:4. Martić wygrała ten punkt, a następnie zdobyła kolejny już przy własnym podaniu. Chorwatka miała 2 piłki setowe. Pierwszą z nich Polka obroniła, ale po kolejnej akcji rywalka wygrała seta.

W drugiej partii działo się zdecydowanie mniej. Linette została przełamana w 4 gemie, przez co przegrywała 1:3. Polka nie tylko nie zdołała odrobić tej straty, ale też utraciła podanie po raz drugi. Wyglądało na to, że jest podłamana porażką w pierwszym secie, za to Chorwatka grała pewnie i nie dawała Magdzie szans na powrót do dobrej gry. Ostatecznie Linette ugrała zaledwie jednego gema w drugim secie i pożegnała się z turniejem w Chinach już na etapie 1 rundy. Petra Martić zagra teraz z Czeszką Barborą Krejcikovą.

Magda Linette – Petra Martić 6:7(5), 1:6