Magda Linette i Bernarda Pera sprawiły małą sensację eliminując rozstawione z nr 5 Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez. Polsko-amerykański debel zagra w 1/8 US Open!

Magda Linette i Bernarda Pera nie były faworytkami dzisiejszej rywalizacji. Ich rywalki Melichar-Martinez/Ellen Perez to bardzo utytułowany debel. Dodatkowo w US Open zostały rozstawione z nr 5. Jednak jak wiadomo rankingi nie grają, co po raz kolejny zaprezentował nasz polsko-amerykański debel.

1  set:

Pierwszy set był bardzo nerwowy i szarpany. Żaden z debli nie potrafił ustabilizować własnego serwisu. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego przełamania dla debla Linette/Pera, które już w kolejnym gemie straciły swój serwis. Następnie deble solidarnie wygrały swoje podania by ponownie wzajemnie się przełamać. Lepiej w tej wojnie nerwów poradziły sobie Linette i Pera, które przełamały rywalki prowadząc 4-3. Następnie wygrały swój serwis i jeszcze raz przełamały nerwowy debel amerykańsko-australijski. Pierwszy set padł łupem Linette i Pery, które wygrały go 6-3. Przewaga psychologiczna była po ich stronie.

2 set:

Drugi set stał na wyższym poziomie. Oba deble bardzo pilnowały swoich serwisów i starały się nie zostać przełamane. Wizualnie pewniej w serwisie prezentował się duet Linette/Pera, ale i one były bliskie straty podania. Przy stanie 2-2 było 40-15 dla Melichar-Martinez/Perez, ale spokój i dobra gra przy siatce pozwoliły na wygranie gema w trudach dla Linette i Pery. Następnie oba deble już nie pozwoliły na żadną szansę na straty swoich podań i mieliśmy w 2 secie tie-break. Bardzo szybko mini break padł łupem naszej pary, które następnie wygrały swoje serwisy i mieliśmy 4-1 dla Linette i Pery. Rywalki odpowiedziały również dwoma punktami przy własnym podaniu, zmieniając wynik na 4-3. Linette z Perą także były skuteczne przy serwisie, a na tablicy wyników było 6-3 oraz 3 piłki meczowe. Debel Linette i Pera wykorzystał 3 dziś piłkę meczową, a pierwszą przy własnym podaniu.

Piękna przygoda Magdy Linette i jej przyjaciółki Bernardy Pery trwa. Rywalkami w 1/8 będą Sophie Chang i Alycia Parks, które również w 2 rundzie pokonały inny rozstawiony debel.