Rywalkami polsko/amerykańskiej pary w pierwszej rundzie deblowego turnieju US Open były Włoszki- E. Cocciaretto oraz M. Trevisan.

Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla Włoszek, po 4 gemach prowadziły 3:1, mając na koncie jedno przełamanie. Linette i Pera miały szansę doprowadzić do remisu w gemie numer 6. Jednak polsko/amerykański duet nie wykorzystał czterech break pointów. Włoszki powiększyły swoją przewagę w siódmym gemie, gdzie ponownie przełamały Linette i Perę, i prowadziły już 5:2. W następnym gemie, przy swoim serwisie, Włoszki zakończyły pierwszego seta wykorzystując trzecią piłkę setową.

Druga partia rozpoczęła się straconego podania przez Linette i Perę, następnie jednak podanie straciły Włoszki. W gemie numer pięć Cocciaretto i Trevisan miały szansę, aby przełamać podanie rywalek. Na szczęście Linette i Pera wybroniły się z opresji i wygrały tego gema. Kolejne gemy były bardzo pewnie wygrywane przez zagrywające pary. Kluczowym momentem w drugim secie okazał się dwunasty gem, kiedy to Linette i Pera przełamały podanie rywalek bez straty punktu. Drugi set zakończył się zwycięstwem polsko/amerykańskiej pary 7:5.

Ostatni set to była pełna dominacja w wykonaniu Linette oraz Pery. Polsko/amerykańska para zwyciężyła seta bez straty gema, mimo tego, że rywalki w każdym gemie zagrywanym przez Linette i Perę miały okazję na break pointa.

W kolejnej rundzie Linette i Pera zmierzą się z parą N. Melichar- Martinez/ E. Perez.

M. Linette/B. Pera- E. Cocciaretto/M. Trevisan 2:6, 7:5, 6:0

W pierwszej rundzie turnieju deblowego odpadła niestety Katarzyna Piter. Polka grała w parze Francuzką Alize Cornet, a lepsze od nich okazały się Hiszpanki A. Bolsova Zadoinov/R. Masarova.