Magdalena Fręch w 1/8 turnieju, który jest rozgrywany na kortach trawiastych w Nottingham mierzyła się z reprezenantką Niemiec – Tatjaną Marią (WTA. 56). Polka w poprzedniej rundzie zwyciężyła z Japonką, Nao Hibino, 2:0, a Niemka okazała się lepsza od reprezentantki Kolumbii – Emiliany Arango (2:1). Fręch, jak do tej pory, tylko raz mierzyła się z Tatjaną Marią, miało to miejsce w 2018 roku podczas turnieju we Francji, wtedy lepsza była polska tenisistka, która wygrała 2:1.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się lepiej dla reprezentantki Niemiec. Maria pewnie zwyciężyła pierwszego gema, oddając Magdzie tylko jeden punkt. Polka przy swoim serwisie musiała dwukrotnie bronić break pointów, na szczęście rywalce nie udało się przełamać jej podania. Niestety, w 4 gemie, przy wyniku 2:1 dla Niemki, Tatjana Maria przełamała podanie Fręch, wykorzystując pierwszego break pointa. Niemka zwyciężyła również kolejnego gema, tym razem przy swoim serwisie i wygrała go do “0”. Fręch w gemie numer 8, przy wyniku 5:2 dla Marii, musiała ponownie bronić break pointów. Po raz kolejny, Polka wybroniła się z opresji i zwyciężyła gema przy swoim podaniu. Niestety, kolejny gem padł łupem Niemki, dzięki czemu zwyciężyła ona pierwszą partię 6:3.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla polskiej tenisistki, Fręch wygrała najpierw swoje podanie, a następnie przełamała podanie rywalki. Kolejnego gema, również zwyciężyła Polka. W czwartym gemie, Fręch miała okazję, aby ponownie przełamać Niemkę, ale niestety nie wykorzystała break pointa. W siódmym gemie, przy wyniku 4:2 dla Polki, Niemce udało się przełamać podanie Magdy. Na całe szczęście, chwilę później Magda odpowiedziała przełamaniem powrotnym i prowadziła 5:3. W kolejnym gemie Polka zwyciężyła przy swoim serwisie i wygrała całą partię 6:3.

Ostatni set to demonstracja siły w wykonaniu polskiej tenisistki. Magda rozpoczęła seta od przełamania rywalki, a następnie wygrała gema przy swoim podaniu. Tatjana Maria wygrała trzeciego gema, i jak się później okazało był to jej jedyny wygrany gem w tym secie. Magdalena Fręch wygrała tą partię 6:1 i w pewnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju.

M. Fręch – T. Maria 3:6, 6:3, 6:1

W ćwierćfinale rywalką Polki będzie reprezentantka Wielkiej Brytanii – Katie Boulter (WTA. 30.)