Wielki sukces Magdaleny Fręch! Polka pokonała 2:1 Laurę Samson i awansowała do finału turnieju WTA 250 w Pradze! W trzecim secie przy stanie 4:2 dla Magdy jej rywalka skreczowała, co oznaczało koniec spotkania.

Półfinałowe spotkanie w Pradze zaczęło się wyrównanie. Przy stanie po 2 Fręch przełamała rywalkę, ale chwilę później ta odpowiedziała tym samym (3:3). Następnie to Czeszka objęła prowadzenie, które podwyższyła do 5:3. Wtedy za piątą próbą wykorzystała piłkę setową po aucie Fręch i objęła prowadzenie (3:6)

Druga partia układała się rewelacyjnie dla Magdy, która wykorzystała swój serwis i przełamała dwukrotnie Czeszkę (4:0)! Przy stanie 5:0 Samson poprosiła o przerwę medyczną ze względu na problemy z udem. Po wznowieniu gry Fręch zamknęła seta i wyrównała stan rywalizacji (6:0)!

Mimo problemów z nogą Czeszka się nie poddawała, a w trzecim secie obie tenisami walczyły równo (2:2). Następnie to Polka wygrała gema do zera, a następnie przełamała rywalkę (4:2). Wtedy zawodniczka gospodarzy turnieju podbiegła do siatki i poddała mecz.

To pierwszy finał turnieju WTA 250 dla Magdy Linette w karierze! Jej rywalką w finale będzie lepsza z pary Magda Linette / Linda Noskova. Czy czeka nas polski finał w Pradze?

Magdalena Fręch (Polska) – Laura Samson 1:0 (3:6, 6:0, 4:2) – Krecz