Magda Linette i Peyton Stearns zakończyły udział w bardzo udanym dla siebie turnieju WTA w Pekinie. W półfinale uległy parze Hao-Ching Chang/Giuliana Olmos.

Pierwszy set rozpoczął się od wygranych gemów serwisowych po obu stronach. Później jednak nastąpiła cała seria przełamań, ale wynik ciągle oscylował wokół remisu. Świetną okazję Linette i Stearns miały przy stanie 4:4, gdy przy serwisie rywalek prowadziły już 40:0 i były bardzo blisko przełamania. Niestety Polka i Amerykanka zmarnowały tę szansę. Gdy wydawało się, że konieczny będzie tie-break Chang i Olmos przełamały “polską” parę, wygrywając seta 7:5.

Druga partia z kolei stała pod znakiem zwycięstw w gemach przez serwujące, chociaż Linette i Stearns miały szansę to zmienić w 5 gemie. Niestety znowu nie wykorzystały okazji. Gra toczyła się więc gem za gem aż do stanu 5:4 dla Chang i Olmos. Wtedy to tajwańsko-meksykańska para wygrały gema do zera, przełamując Polkę i Amerykankę oraz jednocześnie kończąc mecz.

Magda Linette/Peyton Stearns – Hao-Ching Chang/Giuliana Olmos 5:7, 4:6