Magdalena Fręch przegrała 1:2 (6:2, 3:6, 4:6) z Włoszką Lucią Bronzetti i odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA w Birmingham.

Dzisiejsze spotkanie to drugi bezpośredni mecz tych zawodniczek. Grały ze sobą bowiem kilka miesięcy temu podczas turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Wtedy zdecydowanie, bo 6:2, 6:4 wygrała Włoszka.

Jednak mecz w Birmingham różnił się nie tylko nawierzchnią kortu, ale również grą Magdy Fręch. Polka świetnie rozpoczęła to spotkanie. Dwukrotnie przełamała rywalkę i po kilku minutach prowadziła już 3:0. Włoszka próbowała jeszcze odrabiać straty i po drodze wygrała gema przy podaniu Fręch, ale ostatecznie to Polka zamknęła seta wynikiem 6:2.

W drugiej partii początek był wyrównany. Jak się później okazało, decydujący w tym secie był czwarty gem. Bronzetti miała w nim break pointy na przełamanie Polki. Włoszka wykorzystała trzecią okazję i wyszła na prowadzenie 3:1. Do końca partii obie zawodniczki wygrywały swoje podania, więc po 42 minutach to reprezentantka Włoch wygrała seta i wyrównała stan spotkania na 1:1.

Decydująca o zwycięstwie była więc trzecia partia, która była jednocześnie najdłuższą w tym meczu. Obie zawodniczki grały bardzo równo. Na początku seta przełamały się nawzajem, ale nadal gra toczyła się gem za gem. O awansie do kolejnej rundy rozstrzygnął siódmy gem. Bronzetti przełamała Fręch i już do końca spotkania nie oddała prowadzenia.

Magdalena Fręch – Lucia Bronzetti 1:2 (6:2, 3:6, 4:6)