Znakomita dyspozycja Biało-Czerwonych w Warszawie. Będąca w świetnej formie Maja Chwalińska wygrała 13. mecz z rzędu i awansowała do półfinału imprezy! W grze podwójnej wyśmienicie spisują się Weronika Falkowska i Martyna Kubka, które powalczą o tytuł!

Maja Chwalińska jako jedyna Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 125 w Warszawie po pewnym zwycięstwie nad Zariną Diyas z Kazachstanu 6:4, 6:0. W meczu o półfinał czekało ją trudniejsze wyzwanie w postaci Darji Semenistaji z Łotwy.

Chwalińska rozpoczęła mecz znakomicie, wygrywając pierwszego gema do zera. Rywalka szybko przełamała jej serwis i objęła prowadzenie 2:1. Chwalińska jednak natychmiast odpowiedziała, wyrównując stan meczu. W kolejnych gemach żadna z zawodniczek nie była w stanie utrzymać swojego serwisu, co doprowadziło do wyrównanej walki.

Dopiero przy stanie 4:4 Chwalińska zdołała wygrać przy swoim serwisie. Rywalizacja nadal była bardzo wyrównana, ale Polka ostatecznie przechyliła szalę na swoją korzyść, wygrywając seta 7:5. Tym samym pochodząca z Dąbrowy Górniczej zawodniczka zrobiła bardzo cenny krok w stronę awansu do półfinału!

W drugiej partii żadna z zawodniczek nie dominowała. Mecz został przerwany przez deszcz przy stanie 3:2 dla Chwalińskiej. Po wznowieniu gry, Polka natychmiast przełamała rywalkę i zwiększyła prowadzenie do 4:2. Nie udało jej się jednak utrzymać przewagi, tracąc własne podanie, co ponownie wyrównało grę. Wynik oscylował wokół remisu, aż Semenistaja wygrała dwa kolejne gemy, doprowadzając do trzeciej partii.

Przełomowym momentem trzeciego seta był czwarty gem, w którym Chwalińska przełamała przeciwniczkę. Tym razem poszła za ciosem i szybko objęła prowadzenie 4:1. Semenistaja zdołała jeszcze ugrać gema, ale Polka trzymała ją na dystans i ostatecznie wygrała 6:2.