Magda Linette i Peyton Stearns awansowały do 2. rundy turnieju deblowego na WTA 1000 w Cincinnati! Polka i Amerykanka para pokonały 2:1 (3:6, 6:4, 10:8) parę Stearns-Sofia Kenin/Bethanie Mattek-Sands z USA.

Magda Linette udanie zaczęła zmagania na turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Najpierw pokonała wyżej notowaną Katie Boulter w 1. rundzie turnieju indywidualnego. Z kolei dziś w nocy polskiego czasu także w deblu awansowała dalej.

Mecz rozpoczął się równo, a obie pary szły gem za gem (3:3). Wtedy rywalki wykorzystały słabszy moment Magdy i Peyton uzyskując przełamanie, a chwilę później wygrały do zera przy swoim serwisie (3:5). Przy tym stanie Amerykanki przełamały po raz drugi i wyszły na prowadzenie (3:6).

Druga partia zaczęła się podobnie (2:2). Tym razem to Polka i jej partnerka uzyskały przełamanie, które okazało się być kluczowe dla losów seta (3:2). Dalej obie pary były nieomylne przy własnym serwie. Przy prowadzeniu 5:4 i swoim serwisie Linette i Peyton miały piłkę setową, którą pewnie wykorzystały (6:4).

Mecz dobiegał końca, ale rezultat rywalizacji był wciąż nierozstrzygnięty, dlatego potrzebny był trzeci set rozgrywmay do dziesięciu. Polka i Amerykanka zaczęły od podwójnego przegranego serwisu i punktu dla rywalek (0:3). Zaczęło się źle, ale udało się szybko odrobić straty (4:4). Przy stanie po 6 Linette i jej partnerka zaliczyły trzypunktową serię (9:6). Choć przeciwniczki odrobiły dwa punkty, Magda i Peyton za czwartą próbą wykorzystały piłkę meczową i to one awansowały dalej!

Magda Linette/Peyton Stearns – Sofia Kenin/Bethanie Mattek-Sands 2:1 (3:6, 6:4, 10:8)