Polskie tenisistki w sobotnie popołudnie rozegrały spotkania w 1. rundzie eliminacji do turnieju głównego WTA 500 w brytyjskim Eastbourne! Najpierw Magda Linette Fręch pokonała 2:0 Chinkę Yafan Wang, ale później swój mecz niestety przegrała Magdalena Fręch.

Jako pierwsza do gry przystąpiła najwyżej rozstawiona zawodniczka w całych eliminacjach, Magda Linette. Sklasyfikowana na 45. miejscu w rankingu światowym Polka mierzyła się z zajmującą 75. pozycję Yafan Wang z Chin. Linette szybko przełamała przeciwniczkę, a następnie nie myliła się przy własnym serwisie, podobnie jak jej rywalka. Przy stanie 5:3 reprezentantka Polski za pierwszym razem wykorzystała piłkę setową wychodząc na prowadzenie (6:3). Drugi set był już bardziej wyrównany, a z początkiem obie tenisistki szły gem za gem (3:3). Wtedy jednak Linette po wygraniu gema przy swoim serwisie przełamała rywalkę (5:3). Chwilę później Magda pewnie zamknęła seta ponownie wygrywając 6:3, a zarazem w całym meczu.

Magda Linette (Polska) – Yafan Wang (Chiny) 6:3, 6:3

Minimalna porażka Fręch po 3 setach

Niestety do Linette w 2. rundzie nie dołączy Magdalena Fręch. Choć 52. w rankingu WTA zawodniczka starcie z Kolumbijką Camilą Osorio zaczęła od łatwo wygranego seta 6:2, później już nie było tak dobrze. Kolejny set był dużo bardziej zacięty (5:5). Przy prowadzeniu 6:5 tenisistka z Ameryki Południowej przełamała Fręch i doprowadziła do wyrównania (7:5). Decydująca partia także była długo wyrównana, a dzięki przełamaniu Polka prowadziła 5:4. Po chwili miała ona już nawet piłkę meczową, ale rywalka ją obroniła, a pote; doprowadziła do remisu (5:5). Następnie Kolumbijka wygrała kolejne dwa gemy z rzędu i to ona awansowała dalej.

Camila Osorio (Kolumbia) – Magdalena Fręch (Polska) 2:6, 6:4, 7:5