Industria Kielce z pierwszą wygraną w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów! Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe 32:30 norweski Kolstad Handball!

Po zeszłotygodniowej porażce 31:34 z Aalborgiem dziś kielczanie walczyli w Norwegii o premierową wygraną w sezonie Ligi Mistrzów 2023/24. Choć rywali debiutują w europejskich pucharach, to o sile ich zespołu stanowią m.in reprezentanci kadry narodowej tego kraju.

Mecz lepiej zaczęli podopieczni Tałanta Dujszebajewa, którzy po kilku minutach prowadzili 3:1. Chwilę później mieliśmy już remis po 5. W bramce polskiego zespołu dobrze spisywał się Miłosz Wałach, dzięki czemu kilkupunktowe prowadzenie zostało odzyskane (15:9). Do przerwy dołożyli dwa trafienia, a zatem do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 17:11.

Po zmianie stron nadeszło przebudzenie gospodarzy. Za sprawą Sagosena i Johansenna Norwegowie zdobyli cztery punkty z rzędu, a przewaga zmalała do 18:21. Dzięki dobrej dyspozycji bramkarza, a także trafień Szymona Sićki żółto-niebiescy wytrzymali presję i utrzymali prowadzenie (30:28). Industria Kielce dowiozła zwycięstwo do końca I mogła cieszyć się z pierwszych punktów na międzynarodowej arenie w tym sezonie.

W następnej kolejce Kielczanie zmierzą się 27 września w Hali Legionów z Paris Saint-Germain.

Kolstad Handball – Industria Kielce 30:32  (11:17)