Zapasy: Blisko polskiego medalu na Mistrzostwach Świata U23! 

Olha Padoshyk

Olha Padoshyk oraz Yassine Ben Labed zajęli 5 miejsca podczas Mistrzostw Świata do lat 23 w zapasach, które są rozgrywane w Nowym Sadzie. Polakom zabrakło jednej wygranej walki do medalu. 

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w stylu klasycznym. Spośród piątki Biało-Czerwonych najlepiej poradził sobie Yassine Ben Labed. Startujący w kategorii wagowej 87kg Polak rozpoczął turniej od pokonania 14:6 Ormianina Gevorgyana. Następnie wygrał 6:0 z Niemcem, Denim Nakaevem oraz 2:1 z Wenezuelczykiem, Brianem Jesusem Ruizem Marinem. W półfinale za mocny okazał się Ukrainiec, Ivan Chmyr (1:2), natomiast w walce o brąz Gruzin, Achiko Bolkvadze (1:5). Tym samym Ben Labed został sklasyfikowany na 5 miejscu.

Olha Padoshyk walczyła z kolei w kategorii 59kg i nie musiała brać udziału w kwalifikacjach. Polka w swojej pierwszej walce pewnie pokonała Ukrainkę, Yuliię Pakhniuk 9:2. Później po długiej i zaciętej walce, której wynik ostatecznie brzmiał 12:10 wyeliminowała reprezentantkę Uzbekistanu, Laylokhon Sobirovą. To zwycięstwo pozwoliło Padoshyk awansować do półfinału. Tam niestety przegrała 6:12 z Hinduską, Sariką Sariką. Również walka o brąz zakończyła się niepowodzeniem. Polka walczyła dzielnie, ale w ostatnich sekundach przegrała z Amerykanką, Alexis Marie Janiak (17:17).

Trwają jeszcze zmagania w stylu wolnym mężczyzn. Ostatnią nadzieją na polski medal w Nowym Sadzie będą: Dominik Jagusz, Igor Szucki i Wiktor Hasa.

O autorze: Katarzyna Kubin

Sport to coś więcej niż moja pasja. Z oczywistych dyscyplin piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie. Z tych bardziej wyszukanych badminton, judo, rugby 7, pięciobój nowoczesny czy kajakarstwo górskie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: