W dniach 19-21 stycznia w Nicei odbył się 49-ty międzynarodowy turniej zapaśniczy w zapasach w stylu wolnym Grand Prix de France – Henri Deglane. W szranki stanęła reprezentacja narodowa kobiet oraz nieco rezerwowy skład mężczyzn, których to pierwszy garnitur przebywa na zgrupowaniu reprezentacji w Baku.

Najlepiej z naszej ekipy spisały się Alicja Nowosad z Cementu Gryfa Chełm, która wywalczyła srebrny medal w kategorii do 65kg oraz Paulina Danisz trenująca na co dzień w ZKS Slavia Ruda Śląska, która stanęła na trzecim stopniu podium w klasie do 68kg. Blisko szczęścia w kategorii do 76kg była z kolei Daniela Tkachuk, reprezentująca podobnie jak Nowosad Cement-Gryf Chełm. Zawodniczka zajęła piąte miejsce. Na takiej samej lokacie zakończyła zawody rywalizująca w kategorii do 72kg  Karolina Jaworska (ZKS Gogolin).

Wśród mężczyzn najlepszy z naszych kadrowiczów okazał się Mateusz Łuszczyński, który przegrał pojedynek o medal i zakończył zmagania na piątym miejscu. Pozostali Polacy uplasowali się na odległych lokatach.