Świetnie zaprezentowała się podczas zapaśniczych Mistrzostw Świata U20 Karolina Domaszuk. Polka na turnieju w Pontevedrze sięgnęła po brązowy medal w kategorii 68 kg.

Brąz Karoliny Domaszuk

Karolina Domaszuk rozpoczęła Mistrzostwa Świata U20 od pewnego zwycięstwa w 1/8 finału. W pierwszej walce reprezentantka Polski pokonała 3:0 Marię Magdalenę Pantiru z Rumunii. Ćwierćfinałowe losy Biało-Czerwonej skrzyżowały się z zawodniczką Kirgistanu – Gulnurą Tasthanbekovą, z którą zwyciężyła 13:1. W półfinale Domaszuk uległa przez przewagę techniczną Turczynce Ayse Erkan (o:0). Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że znalazła się w pojedynku o brązowy medal. W tym starciu polska zapaśniczka mierzyła się z Serbką Emiliją Jakovljevic, z którą wyraźnie wygrała 7:0. Tym samym Karolina Domaszuk została trzecią juniorką świata.

Szansa Valchuk

Przed szansą na zdobycie brązowego medalu stoi jeszcze Ilona Valchuk (53 kg). W jutrzejszym repasażu Polka zmierzy się z Valeryią Mikitsich. Jeśli Polka wygra to starcie, stanie do walki o najniższy stopień podium. Repasażu nie przebrnęła Amelia Tomala (55 kg), która uległa 0:9 Ekaterinie Chikanovej. Z kolei na ćwierćfinale zatrzymały się Karolina Jaworska (72 kg), Alicja Nowosad (65 kg) oraz Nikola Wiśniewska (57 kg). Wśród klasyków rywalizowało pięciu Biało-Czerwonych. Na repasażach zatrzymali się Dominik Partyka (60 kg) i Stanisław Fussy (82 kg). Warto jednak dodać, że drugiemu z naszych reprezentantów w dalszej rywalizacji przeszkodziła kontuzja barku.