Zakończył się 33. Memoriał Wacława Ziółkowskiego przeznaczony dla zapaśników walczących w stylu wolnym. Na warszawskich matach Biało-Czerwoni spisali się fantastycznie i wygrali w klasyfikacji drużynowej.

Trzy indywidualne triumfy Biało-Czerwonych

Podczas 33. Memoriału Wacława Ziółkowskiego polscy wolniacy aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Cztery wygrane i turniejowe zwycięstwo w kategorii do 97 kg zanotował olimpijczyk Zbigniew Baranowski, zaś brązowy medal wywalczył Michał Bielawski. Na uwagę zasługują również rozstrzygnięcia w kategorii 125 kg, w którym bezkonkurencyjny był Robert Baran. Warto dodać, że w finale pokonał innego Biało-Czerwonego – Kamila Kościółka. Walczący w kategorii do 65 kg Krzysztof Bieńkowski przyzwyczaił swoich kibiców do zwycięstw w memoriale. Nie inaczej było i tym razem. Nasz reprezentant nie miał sobie równych i po raz trzeci zwyciężył w turnieju. Brąz zdobył Daniel Kulczyński. Szymon Wojtkowski wywalczył srebro w kategorii do 74 kg. Z kolei brąz w kategorii do 92 kg zdobył Filip Rogut. Tym samym Polacy zakończyli turniej z dorobkiem ośmiu krążków (3 złotych, 2 złotych, 2 brązowych).

Medalowy worek na Poland Open

Również panie startujące w rozgrywanym równolegle Poland Open mają ogromne powody do zadowolenia. Polki na warszawskich matach ponad 10 razy(!) stawały na podium. Po turniejowe zwycięstwo sięgnęły: Agata Walerzak (50 kg) oraz Jowita Wrzesień (55 kg). Srebro zdobyła Katarzyna Krawczyk (55 kg). Z kolei z brązowych medali cieszyły się: Amanda Tomczyk (53 kg), Anna Łukasiak (53 kg), Roksana Zasina (55 kg), Patrycja Strzelczyk (57 kg), Natalia Kubaty (59 kg), Olha Padoshyk (62 kg), Daniela Tkachuk (76 kg) i Natalia Bednarska (68 kg).